Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Działalność BEZPŁATNE ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE
BEZPŁATNE ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Machowska   
Niedziela, 07 Lipiec 2013 16:35

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii oraz Polskie Towarzystwo Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne zajęcia terapeutyczne grupowe dla osób dorosłych z zaburzeniami nastroju (depresja, lęki, stres, trudności adaptacyjne), pacjentów z chorobą nowotworową oraz dla osób w wieku senioralnym z zaburzeniami pamięci, osób dorosłych ze schorzeniami neurologicznymi (choroby otępienne, udar, operacje mózgu, afazja)
.

TERAPIA GRUPOWA ZABURZEŃ DEPRESYJNYCH:
W ramach zajęć wtorkowych uczestnicy nauczą się, jak sobie radzić m.in. z:
- zaburzeniami nastroju, - zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, - myślami negatywnymi, - niską samooceną, - brakiem motywacji, - stresem, - smutkiem, samotnością, - poprawą relacji interpersonalnych.
Uczestnicy zostaną zaznajomieni z treningiem autogennym i innymi technikami relaksacyjnymi oraz ćwiczeniami aktywizującymi ciało (z elementami kinezjologii).
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDY WTOREK, W GODZINACH 10.00-12.00

TERAPIA GRUPOWA DLA PACJENTÓW Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ:
Na zajęcia serdecznie zapraszamy pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową, celem terapii grupowej jest wzmocnienie sił psychicznych w walce z nowotworem, nauka radzenia sobie ze stresem i emocjami, zastosowanie terapii simontonowskiej  w walce z nowotworem.
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDY WTOREK W GODZINACH 12.00-14.00


TERAPIA GRUPOWA DLA PACJENTÓW Z ZABURZENIAMI PAMIĘCI:
W ramach zajęć środowych będą poruszane tematy:
- usprawniania funkcji poznawczych, - ćwiczenia pamięci i umysłu.
Cykl środowy to zajęcia psychoedukacyjne oraz bezpłatne konsultacje psychologiczne i neuropsychologiczne m.in. dla pacjentów z zaburzeniami pamięci.
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ ŚRODĘ W DWÓCH GRUPACH: GR I- (10.00-11.30) , GR II- ( 11.30-13.00).


W ramach naszych bezpłatnych terapii grupowych  specjaliści Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii przeprowadzą bezpłatne przesiewowe badania pamięci, cykl warsztatów i wykładów psychoedukacyjnych, zapewniamy konsultacje psychologiczne.


Uczestnictwo we wszystkich zajęciach i badaniach jest bezpłatne. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rejestrację: telefoniczną: 071/332 36 70 (pon-pt: 9-20) lub e-mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wychodząc na przeciw potrzebom pacjentów i ich rodzin, oferujemy bezpłatną specjalistyczną opiekę psychologiczną i neuropsychologiczną, kierujemy do państwa naszą ofertę z prośbą o udostępnienie jej osobom zainteresowanym.

ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY DCP
 
---------------------------------------------------
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
ul. Sienkiewcza 116/4
50-347 Wrocław

tel./fax.   +48 71 332 36 70
tel./fax.   +48 71 361 60 35   
e-mail:     Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
web:        www.dcp.wroclaw.pl
Zmieniony: Niedziela, 07 Lipiec 2013 16:37
 

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...