Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Działalność POPIERAMY! „INICJATYWĘ OBYWATELSKĄ ZNOSZĄCĄ PUŁAPKĘ RENTOWĄ - POMÓŻ NAM ZMIENIĆ COŚ CO JEST ABSURDEM OD LAT”
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Machowska   
Sobota, 26 Marzec 2011 11:58

POPIERAMY!

„INICJATYWĘ OBYWATELSKĄ ZNOSZĄCĄ PUŁAPKĘ RENTOWĄ

- POMÓŻ NAM ZMIENIĆ COŚ CO JEST ABSURDEM OD LAT”

 

 

Walczmy o swoje prawa!Nikt za nas tego nie zrobi!

Zachęcamy serdecznie do poparcia inicjatywy znoszącej pułapkę rentową dotyczącą rencistów socjalnych, czyli tych, których niepełnosprawność trwa od urodzenia lub powstała we wczesnej młodości.

 

Inicjatywa ta nosząca nazwę „STOP-PUŁAPCE RENTOWEJ”, zainicjowana została przez młodych, ambitnych niepełnosprawnych, którzy sprzeciwiają się jak sami piszą trwającemu od lat absurdowi.

 

W Polsce niepełnosprawni od lat zmagają się z paranoicznymi przepisami w naszym kraju. Jednym z nich jest art. 10 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej (Dz.U. Nr 135, poz. 1268, z późn. zm.), który nakazuje zawieszenie renty socjalnej(w kwocie 611,67zł) w przypadku osiągnięcia przychodu przekraczającego 30% przeciętnego wynagrodzenia tzn. ok. 730zł netto(1031,50zł brutto). Pozwala to osobom pobierającym renty socjalne na pracę na jedynie 0,74 etatu przy najniższym krajowym wynagrodzeniu. W przeciwnym wypadku renciści Ci zobowiązani są zawiesić świadczenie, które jeśli utracimy pracę lub osiągniemy z jej tytułu niższy przychód, co prawda jest odwieszane, ale ze znacznym opóźnieniem pozostawiając te osoby przez okres około dwóch miesięcy bez środków do życia.


Inicjatywa ta ma na celu uchylenie ww. artykułu, a tym samym zaktywizowanie samych niepełnosprawnych. Problem ten bowiem dotyczy aż 248 tysięcy mniej sprawnych obywateli, z czego jedynie 2% to osoby pracujące. A przecież to praca przyczynia się do pełnej integracji z otoczeniem, wyrwania z domowej izolacji. Co więcej im więcej osób pracujących tym większe wpływy do skarbu państwa z tytułu podatków.

Do zmian niezbędne jest zebranie 100 tysięcy podpisów osób popierających projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.stop-pulapcerentowej.pl

Włącz się razem z nami do zbierania podpisów.

Do ściągnięcia:     projekt ustawy, cel inicjatywy, KARTA POPARCIA.

KARTY POPARCIA wysyłamy na następujący adres:

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP
Marka Plury             
40 - 833 Katowice,
ul. W. Sławka 5

Zmieniony: Sobota, 26 Marzec 2011 12:33
 

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...